Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jewelcrafter se učí umění vytvářet nádherné šperky a trinkety z kovů a vzácných drahokamů. Během zpracovávání surové rudy těžené z různých nalezišť a minerálních žil může jewelcrafter extrahovat drahokamy, které následně využije ve svém oboru. Ačkoliv mineři občas nacházejí při kopání drahokamy, jewelcrafter spoléhá více na svoje prospektorské schopnosti.

Jewelcrafteři pracují s drahokamy mnoha způsoby. Jestliže vyrábí šperky, obyčejně potřebuje pro svojí práci hrubý nezpracovaný kámen. Tyto prsteny, amulety a trinkety fungují jako ty, které již jsou ve hře až na několik novějších efektů. Například se může naučit vyrábět gemmed (drahokamy posázené) figurky, které se nosí v trinket slotu. Tyto figurky přidávají postavě pasivní bonus do některých vlastností nebo ji pomohou krátkým buffem na zvýšení útoku nebo zrychlení léčení, což se může v ožehavých situací často hodit. Tyto figurky se nabindují na postavu hned jakmile se objeví v baťohu, takže je mohou používat pouze jewelcrafteři.

Jinou možností využívání drahokamů je jejich broušení a příprava do socketových předmětů. Drahokamy jsou různých barev a tvarů. Různé druhy drahokamů mají odlišné vlastnosti a broušení drahokamu určuje, jaký efekt bude mít. Jewelcrafter se může pro každý drahokam naučit několik typů broušení: například Azure Moonstone se může zbrousit do lustrous, stormy, solid nebo sparkling Azure Moonstone a každý z nich má v socketovém předmětu odlišný bonusový efekt. Umístěním drahokamů do socketového předmětu si může hráč upravit své vybavení, aby lépe odpovídalo jeho stylu hraní a povolání.


Na vyšších levelech se stanou socketové předměty důležitým doplňkem postavy. Jak zbraně tak i brnění mohou mít volné sloty pro drahokamy. Některé socketové předměty se budou nacházet v dungeonech, ale datadisk přinese mnoho nových receptů pro všechny profese, zahrnující i recepty na socketové předměty pro blacksmithy, leatherworkery a tailory. Socketové předměty mohou být uncommon (zelené), rare (modré) nebo dokonce epické (fialové) kvality. Socketovaný předmět může mít ale také svojí specifickou barvu. Pokud dáš drahokamy stejné barvy do každého slotu, získáš další bonus navíc. Ale záleží na tobě jestli chceš mít bonus navíc nebo svojí vlastní kombinaci.

Kožedělnictví (Leatherworking)

21.02.2007


Tato Profese umožňuje hráčům zpracovat řadu různých kůží a kožešin do kožených brnění nebo do záplat, které jsou potřeba k výrobě kovových brnění na vyšších levelech a zbraní. Kuželuh vyrábí kožené věci především pro tato povolání:Druid, Lovec , Šaman a Podvodník (rogue). Přestože
Bojovníci nebo Paladinové mohou také nosit kožené zbroje, obvykle je nepoužívají déle než je bezpodmínečně nutné. Jakmile nadejde chvíle, kdy mohou nosit něco lepšího (třeba kovovou plátovou zbroj), tuto možnost samosebou využijí.


Kity pro zbroje


Koželuh může vyrábět zvláštní kity, které se používají do předmětů a fungují podobně jako Očarování (enchants). Hráč si musí vybrat, zda chce do svého předmětu vložit Kit nebo zda jej nechá Očarovat. Kit už v předmětu zůstane napořád. Můžete použít Očarování na předmět s Kitem nebo použít silnější Kit přes starší a slabší. Kity mohou být použity pouze do bot, hrudních plátů, rukavic a kalhot.

Jak se stát koželuhem


P
ředevším byste měli být nejprve Kožešníky, protože jako Koželuh budete potřebovat především kůže a kožešiny, které Kožešník sbírá ze zabitých zvířat. Samozřejmě je možné být Koželuhem bez znalostí kožešnické Profese, ale pak si musíte kůže kupovat nebo je jinak získat od ostatních hráčů, kteří touto Profesí disponují. Ani tak to ale není příliš moudré rozhodnutí. Základy Kožedělnictví vás naučí příslušný trenér, kterého obvykle najdete v blízkosti trenéra pro Skinning.

Na vysokých levelech se Kožedělnictví dělí na několik větví: Elemental, Dragonscale a Tribal.

Suroviny


Základem Kožedělnického umění je samozřejmě zpracování všemožných kůží a také kožešin. Ty lze získat po stažení mrtvých zvířat. Pravděpodobně nebudete mít dostatek kůží, takže je budete muset někdy nakupovat od obchodníků nebo od jiných hráčů. Existuje mnoho dalších surovin na Kožedělnické výrobky. Jednou z nich jsou barviva, další nitě na sešívání, tyto věci se dají pořídit u obchodníka (trade merchant). Na lepší výrobky jsou někdy potřeba i vzácné drahokamy, které lze najít u mrtvých nepřátel, v tuhlách s poklady, dají se vykopat pomocí Hornické profese, ulovit Rybářem apod.

Zpracování kůží


Koželuh nepotřebuje ke své práci žádné speciální vybavení (na rozdíl třeba od Kováře, jenž potřebuje kovadlinu). Koželuh může vyrábět, kde si zamane a jediné, co k tomu musí mít, jsou suroviny požadované příslušným receptem.

Kožešnictví (Skinning)

21.02.2007


Kožešnictví umožňuje hráči sbírat kůže a kožešiny z různých zvířat. Kůže a kožešiny se pak dají dále využít v Kožešnictví. Kůže se také používá vkovářských, Konstruktérských nebo Krejčovských receptech pro výrobu.


Jak se stát kožešníkem


Tak nejprve si najděte NPC, který vás naučí tuto Profesi (hledejte nad jeho hlavou pod jeho jménem slovo <Skinner Trainer> . Pravděpodobně se bude nalézat někde poblíž trenéra Kožedělnictví (leatherworking). Nyní si ještě musíte pořídit nůž pro stahování kůží. Tyto nože můžete najít na skladě různých obchodníků, kteří se zaměřují na předměty pro Skilly a Profese (trade merchants). Uložte si nůž někam do batohu. Nepotřebujete ho mít v ruce.


Jak stáhnout zvíře z kůže


Ne všechna zvířata se dají stáhnout. Jakmile zabijete zvíře, vyberte jeho tělo a hned uvidíte, zda je možné ho stáhnout - objeví se nápis "skinnable" v barvě, které určuje obtížnost stahování. Abyste mohli zvíře začít stahovat, je nutné z něj nejřív vyndat všechny věci (loot), pak se vám změní kurzor a umožní zvíře stáhnout

Krejčovství (Tailoring)

21.02.2007


Velkou výhodou této Profese je, že není spjata s jinou (sběratelskou) Profesí. Suroviny pro výrobu nalézáte u mrtvých humanoidních nepřátel. Krejčovstí umožňuje hráčům sešít kousky látky a vyrábět z nich zbroje, batohy, košile a jiné oděvy. Krejčí hrají obzvláště významnou roli v guildách, protože mohou všem členům ušít batohy a ti pak mají více místa na své předměty. Krejčí jsou zodpovědní za výrobu ošacení pro kouzelnická povolání. Jsou jimi:  Mágové, Čarodějové a Kneží. Ve vyjímečných případech ale mohou vyrobit předměty i pro ostatní povolání. Na této Profesi se skutečně dobře vydělávat - jakmile se naučíte vyrábět "velkoobjemové" batohy. Nevýhou je ale nakupování surovin pro výrobu, který bývají dražší, než u jiných výrobních Profesí.

Batohy


Krejčí je jediným povolání, které má možnost vyrábět batohy. Hráči si jinak mohou batohy pořídit i jinou cestou. Mohou je najít u mrtvých nepřátel, koupit od obchodníka nebo je dostanou za některé questy. Pouze Krejčí ale může produkovat batohy ve velkých množstvích, přičemž jejich cena může být nižší než u obchodníků. Batohy potřebují všechna povolání, bez ohledu na jejich zaměření. To dává Krejčím skvělou příležitost, jak si přivydělat nebo si mohou zvýšit oblíbenost u ostatních hráčů rozdáváním batohů zdarma. Se zvyšujícími se schopnostmi Krejčího se zvyšuje i jeho schopnost nalézat a nakupovat ingredience pro výrobu batohů.

Košile & Speciální oděvy


K
rejčí může vyrobit celou řadu různých košil. Ty mohou být k dispozici v rozličných barvách a v hromadě různých střihů. Košile také někdy mohou určovat postavení dané osoby. Košile má prostě potenciál zlepšit vzhled kterékoliv postavy. Proto je prodávání košil dalším způsobem, jak si může Krejčí vydělat peníze.

Krejčí mohou také vyrábět speciální oděvy jako jsou například formální šaty. Ty mohou zapůsobit na ostatní hráče ve městě nebo mohou sloužit ke zvláštním účelům (svatby).

Suroviny


Krejčí k provozování své Profese nepotřebuje žádné suroviny produkované jinou Profesí (jako je například Herbalismus > Alchymie ). Příslušné ingredience se dají najít u mrtvých potvor nebo si je Krejčí koupí od některého z ostatních hráčů. Pokud vaši přátelé vědí, že provozujete Krejčovství, mohou pro vás látky sbírat.
Základním materiálem pro Krejčího je plátno, dále také vlna a další věci. Typické humanoidní potvory po zabití tyto věci zanechávají. Ptejte se svých spoluhráčů, co ze kterých nepřátel padá, abyste byli informovaní, kde hledat surovinu pro své výrobky. Pro výrobu také obvykle potřebujete šicí nit a někdy i barviva. Ty se dají zakoupit u obchodníka (trade merchant). Na složitější výrobky budete také potřebovat kůže (získáte od Kožešníka), drahokamy (nacházejí se různě po celém světě), lektvary (ty vyrábí Alchymista) a spoustu dalších ingrediencí.
Krejčí nepotřebuje žádné zvláštní vybavení, aby mohl svůj skill provozovat. Může začít šít, kde se mu zachce. Jedinou podmínkou je mít správné ingredience.

Konstruktérství (Engineeiring)

21.02.2007


Kontstrukéři používají kov a kámen a vyrábějí z nich sočásti k nejrůznějším výbušninám, zbraním, teleskopům, patronám, mechanickým drakům, helmám pro dýchání pod vodou a mnoha dalším zajímavým věcem. Oproti ostatním Profesím vyžaduje Konstruktérství mnoho věcí, aby mohlo být provozováno. Bomby a Dynamity jsou nejčastějšími výtvory Konstruktérského umění. Mnoho Konstruktérských receptů vyžaduje nějaké strojní součástky, než může být výrobek vytvořen. To vyžaduje množství místa ve vašem batohu. Konstruktérství je skutečná zábava a jedná se o opravdu kreativní Profesi. Můžete vyrobit řadu naprosto šílených věciček, které je zábava používat a které pobaví a především pomohou v boji ostatním hráčům.
Pokud plánujete stát se Konstruktérem, měli byste být předtím Horníkem. Horník sbírá různé minerální rudy a taví je na kovové pruty. Ty jsou nejdůležitějšími materiály pro výrobky Konstruktéra. Některé recepty Konstruktéra vyžadují také drahokamy, které je možné najít na různých místech - primárně se drahokamy dají získat při těžbě rudy. Obvykle ale většina Konstruktérů drahokamy koupí nebo je dostanou od ostatních hráčů. Některé recepty vyžadují také kůže, které musíte získat od Koýešníka (skinner). K výrobě všemožných udělátek budete samozřejmě potřebovat ještě řadu dalších všemožných ingrediencí, které budete muset také nakoupit od ostatních hráčů. Některé například lze vylovit pomocí sekundárního Rybářského Skillu, jiné lze najít u mrtvých nepřátel nebo v zamčených truhlách s poklady.


Schémata

Trenéři tě naučí některé pěkné věci, ale ty nejzajímavější a nejžádanější se můžeš naučit z plánů, které padají z příšer, nebo je koupit na aukcích.

Příklady inženýrské práce:


Coarse Dynamite - Dynamit, v okolí dopadu zraní ohněm všechny nepřátele do vzdálenosti 5 metrů za 51 - 69 životů.
Big Bronze Bomb - Bomba, v okolí dopadu zraní ohněm všechny nepřátele do vzdálenosti 5 metrů za 85 - 115 životů a znehybní na 2 s.
Explosive Sheep
- Vybuchující ovce, po jejím vyvolání zaútočí na nejbližšího nepřítele, u kterého vybuchne a zraní ho 135 - 165 životů. Ovce vydrží po vyvolání 3 minuty, pak vybuchne.

Gnomské a Gobliní inženýrství

P
oté co se ovládneš inženýrství, nabídne se ti možnost specializovat se v gnomském nebo gobliním odvětví. Nejprve musíš dosáhnot levelu 35 a skillu 200. Alianční hráči si mohou promluvit s Lilliamem Sparkspindlem ve Stormwindu. Hráči za Hordu si mohou promluvit s Tinkerwizem v Ratchet. Poté se ti otevřou některé úkoly k získání nových receptů pro vybrané inženýrské odvětví. Oglethorpe Obnoticus je gnomský mistr trenér a nalézá se v Booty Bay. Buzzek Bracketswing je mistrem gobliního inženýrství v Tanarisu, Gadzetanu. Poté co si vybereš svoje zaměření, už ho nelze změnit. Tvoje volba by se měla zakládat na prostudování receptů pro obě strany a vybrat si tu, kde se ti věci nejvíce líbí.

Opravný robot

V
Blacrock Depths se nachází recept na opravného robota. Vedle golema Lorda Argelmacha je svitek, který tě to schéma naučí. Musíš mít 300 skill v inženýrství. Tento robot se chová jako obchodník a bude opravovat a kupovat věci za normální cenu po deset minut. Díky tomu se raidové skupiny nemusí vracet do města, aby si opravili vybavení. Suroviny na robota jsou docela drahé, takže se používá jen v nutných případech


 

Kovářství (Blacksmiting)

21.02.2007


Kováři přetvářejí kovové pruty od horníků na zbraně a zbroje. Existuje řada unikátních zbraní a zbrojí, které nelze najít u obchodníků nebo zabitých monster. Mohou je vyrobit jedině mistři Kováři. Kováři mohou vyrobit zbraně a brnění pro Bojovníky a Paladiny nebo také jiné výrobky k prodeji. Mohou to být třeba speciální brousky, které se používají k dočasnému zvýšení damage (síla útoku) zbraní. Mohou také vytvořit několik předmětů, které se využívají jako ingredience pro recepty jiných Profesí, jako je Enchanting.
Na vysokých levelech se Kovářské umění štěpí do několika větví: Weapon/Armorsmith, Weapon Smith - ty se mohou dále dělit třeba na výrobu jednoho konkrétního druhu zbraní: Axes, Swords, apod.


Pokud plánujete stát se Kovářem, měli byste nejdříve být Horníkem. Horníci těží rudu a odlévají ji do prutů. Z nich se pak vyrábí většína Kovářských výtvorů. Kovářské recepty také často obsahují drahokamy, které se dají nalézt na různých místech. Obvykle kupují Kováři drahokamy od ostatních hráčů. Některé Kovářské recepty vyžadují také kůži, kterou musíte získat od Kožešníka  (Skinner).
Kovářství je vhodné hlavně pro Paladiny a Bojovníky, kteří si pak mohou vyrábět vlastní vybavení. Je také dobré pro vydělávání peněz prodejem zbraní a zbrojí povoláním, které je užívají.

Jak se stát kovářem


Nejdříve jděte najít Kovářského trenéra. Zeptejte se NPC stráží nebo ostatních hráčů, kde ho najít. Kovářští trenéři se obvykle nalézají poblíž kovárny nebo kovadliny. Jakmile se naučíte základ Kovářské Profese, otevřete svou knihu abilit pomocí klávesy "p" a najděte ikonu "Blacksmithing", která přibyla k vašim abilitám. Teď si ještě musíte koupit kovářské kladivo. Obvykle je prodává Trade Merchant nebo některý z dalších obchodníků poblíž Kovářského trenéra. Kdykoliv potom budete chtít pomocí Kovářství něco vyrobit, musíte mít kladivo u sebe. Při výrobě některých předmětů

Těžba minerálů (Mining)

21.02.2007

Těžba je úžasnou Profesí, která se využívá pro sbírání materiálů pro Kováře a Konstruktéry. Jako druhotné Profese je ale nevyžaduje. Můžete jednoduše kutat různé suroviny a pak je ostatním hráčům prodávat nebo dávat. Místa, kde se dají těžit minerály, nalézáte při svých cestách krajinou. Tak proč toho nevyužít a nevydělat na tom? Mnoho hráčů kombinuje Hornictví s propojenými Profesemi Kováře nebo Konstruktéra. Musíte si ale vybrat, protože kromě Těžby už můžete mít jen jednu další Profesi. I "pouhé" dvě Profese si však vyžádají spoustu práce a odevzdání.

Jak se stát horníkem


Nejprve vyhledejte Hornického trenéra. Zeptejte se NPC stráží nebo ostatních hráčů, pokud nevíte, kde ho najít. Jakmile se od něj naučíte základy této Profese, otevřete se knihu abilit (stiskněte "p") a najděte ikonu s názvem "Find Minerals", která vám přibyla do abilit. Tu budete používat při hledání minerálních žil. Přetáhněte si ikonu dolů do action baru, abyste jí měli stále po ruce.

Nyní se ještě musíte vybavit krumpáčem (mining pick) se kterým budete horniny vykopávat. Ten seženete u obchodníka (trade merchant).

Hledání minerálních žil


T
eď si musíte najít nějakou tu minerální žílu. Aktivujte si abilitu "Find Minerals" stisknutím ikony nebo příslušné klávesové zkratky. Tato místa se vám budou zobrazovat na minimapě, pokud se k nim přiblížíte. Musíte jen hledat. Často se nacházejí poblíž questových lokací a také v jeskyních a dolech. Ve většině případů je naleznete v horských oblastech. Je jen na vás, kam se vydáte hledat.


Snažte se mít abilitu Find Minerals aktivovanou pokud možno stále, jinak můžete přijít o zajímavá místa k těžbě.

Typy minerálních žil


Hornin k těžení je několik druhů. Od těch víceméně běžných až po vzácné. Zde jsou některé rudy seřazené podle vzácnosti: Měď, Cín, Stříbro, Železo, Zlato, Mithril a další. K nalezení vzácných žil si budete muset probojovat (nebo proplížit) cestu. Obvykle se nacházejí v pokročilejších lokacích světa. První žíly, se kterými se setkáte, budou žíly mědi. Postupně začnete nacházet Cín a tak dále

Využití žíly


Jakmile najdete minerální žílu, klikněte na ní pravým tlačítkem myši a začněte těžit. Pokud jste úspěšní, můžete si na konci kopání vybrat kousky kovu nebo i kamene. Pokud vaše snažení selže, zkuste to znovu. Pokračujte v těžení žíly, dokud úplně nezmizí. Zezačátku budete nalézat hodně Rough stone .. je to obyčejný kámen, kus skály, ale konstruktéří ho dokážou rozdrtit na střelný prach.

Těžební komponenty


Při těžbě narazíte na tři základní typy ingrediencí. Jsou to Kovy, Kameny a Drahokamy. Drahokamy jsou vzácné a jsou často potřeba pro výrobu předmětů podle složitých receptů všemožných trade skillů jako je třeba Kovář nebo Konstruktér. Sbírejte všechny ingredience, časem pro ně najdete uplatnění. Kameny se dají transformovat bez použití kovárny. Mnohé z těchto komponentů je možné nalézt u zabitých nepřátel nebo koupit od jiných hráčů. Když najedete kurzorem na minerální žílu, barevně se vám zobrazí, o kolik se vám těžením zvýší skill.

 Šedá  - neznamená žádné navýšení skillu.
 Zelená  - malé navýšení skillu je sice možné, ale není příliš pravděpodobné.
 Žlutá  - pravděpodobně se vám navýší skill.
 Oranžová  - skill se vám s jistotou navýší.
 Červená  - takovou žílu ještě nemůžete těžit. Potřebujete vyšší Hornický skill. Jakmile dosáhnete mistrovství v Těžbě určitého typu minerálu, už z něj nebudete dostávat skill. Stále ale můžete využívat natěžené suroviny.

Použití kovárny a tavení rudy


Když máte natěženou rudu v batohu, je čas vydat se s ní do nejbližší kovárny, kde ji můžete roztavit a odlít do prutů, které pak mohou být využity při výrobě Kovářských a Konstruktérských produktů.

Vydejte se tedy ke kovárně. Kovárny se nacházejí ve všech hlavních městech a i v některých menších. Pokud ji nemůžete najít, zeptejte se jiných hráčů, určitě vám poradí. Pokud si nejste jisti, zda ta budova, o které si myslíte, že je kovárnou, jí skutečně je, přejeďte přes tuto lokaci kurzorem myši a mělo by se vám zobrazit "forge". Zde pak můžete odlévat kovy. Kovárnu nemusíte přímo používat. Stačí být poblíž.

Když jste našli kovárnu, je čas odlít si nějaký ten kov. Otevřete svou knihu abilit (klávesa "p") a vyhledejte v ní ikonu "smelting". Klikněte na ní a zobrazí se vám vaše recepty. Uvedu příklady, jak roztavit kov: Můžete roztavit Měděnou rudu a vytvořit Měděný prut, nebo můžete vytvořit bronz, když roztavíte a spojíte Měděný prut s Cínovým prutem. Další recepty pro práci s různými rudami získáte od Hornického trenéra.

Očarování (Enchanting)

21.02.2007


Enchanter používá magické formule, aby jimi dočasně nebo permanentně posílil vlastnosti zbraní, zbrojí a dalšího vybavení.

Není od věci, když má Enchanter zároveň i Profesi Bylinkáře (Herbalist). Je také možné ingredience kupovat či dostávat od ostatních hráčů a tak se použití Bylinkářství vyhnout - enchanting není na rostlinkách tolik závislý jako Alchymie. Několik dalších ingrediencí lze získat od postav s jinými skilly, například Rybáře, Kováře

Očarování je Profese pro vyšší levely postav, tudíž je její rozvíjení velice náročné. Enchanter sám nevyrábí žádné předměty, místo toho těm stávajícím přidává různé bonusy a dělá je tak lepšími.

Vyšších levelů Profese dosáhnete jejím častým používáním na své vlastní vybavení i na výbavu ostatních hráčů. Očarování můžete nabízet za úplatu nebo ho provozovat dobročinně. Přitom je dobré ostatním hráčům vysvětlit, jak přesně Očarovnání funguje a které by bylo pro jejich vybavení nejvhodnější.

Jakmile dosáhnete u této Profese vysokého levelu, stanou se vaše služby velice žádanými. Díky tomu, že hráči často mění své vybavení a výstroj, budete mít vždy práci. S tím souvisí i možnost slušného výdělku. Zároveň má ale Enchantování nevýhodu v potřebě získávat vzácné ingredience, které něco stojí. Tyto ingredience a především Shardy lze získávat z magických věcí (zelených a vyšších) pomocí ability "Disenchant".


Jak se stát Enchanterem


Stejně jako u ostatních Profesí musí hráč navštívit trenéra Enchantingu. Poznáte ho podle nápisu nad jeho hlavou. Ten vás naučí základny této Profese. Poté naleznete v knize abilit (klávesa "p") ikonu Enchanting, která vám otevře okno, pomocí kterého se Očarování provádí.


Očarování také vyžaduje zvláštní komponenty, které můžete zakoupit u obchodníka (trade merchant). K provozování některých Očarování budete potřebovat Mědenou Runovou Hůlku (runed copper rod), později Stříbrnou Runovou Hůlku (runed silver rod). Ty se dají pořídit od Kováře.

Jak probíhá očarování


Z
volte si Očarování, které budete chtít provést, v okně Profese. Stiskněte "enchant" ikonu v action baru. Můžete také použít příslušnou klávesovou zkratku. Pak klikněte na předmět, který se chystáte Očarovat. Takto lze Očarování provádět u předmětů, které máte oblečené na sobě, nebo jsou ve vašem inventáři.


Metoda pro Očarování předmětů ostatních hráčů je trochu odlišná. Pro tento účel se dá použít okon pro obchodování "trade screen window". Nedoporučuje se mačkat tlačítko pro obchod. V této chvíli může Enchanter Očarovat předmět, který druhý hráč do okna vloží. Když na předmět najedete kurzorem, předmět se označí tak, že bude Očarován a ne prodáván. Pak mohou obě strany stisknout tlačítko pro obchod a druhý hráč získá předmět zpět. Očarování je tím kompletní. V okně pro obchodování můžete Očarovat pouze jeden předmět najednou. Hráči by vám neměli své předměty k Očarování dávat přímo do ruky, z bezpečnostních důvodů byste měli použít obchodovací okno - můžete se tak vyhnout některým nepříjemnostem.

Doplňující informace


Pokud se pokusíte Očarovat předmět, který již Očarován byl, hra se vás zeptá, zda chcete původní Očarování přepsat.

Na Záplaty, které vyrábí Koželuh se Očarování nedá použít. Každý hráč si musí vybrat, co je pro něj důležitější - Záplata nebo Očarování? Pokud očarujete takový předmět, hra se opět zeptá, jejtli chcete původní vylepšení odstranit a nahradit Očarováním.

Alchymie

21.02.2007


Alchymií se míchají bylinky a vyrábějí se z nich lektvary s různými efekty. Hráč může například vyrobit lektvar pro léčení, neviditelnost, odolnost proti určitému útoku, lahvičky Many, oleje pro pomazání zbraní a spoustu dalších. Lektvary jsou všeobecně žádané, proto je možné si touto Profesí přivydělávat. Nemusíte je ale pouze Prodávat. Pokud budete přátelům své výrobky dávat, můžete se postupem času stát velmi oblíbenými.

Alchymistická Profese je užitečná všem povoláním. Bojovníci mohou Alchymii používat k výrobě pomocných kouzel (buffs) a léčivých lahviček. Mágové si zase vyrobí lahvičky na manu a také příslušné buffy.

Jak se stát alchymistou


Najděte trenéra pro Alchymii, který vás naučí základy této Profese. Zeptejte se NPC stráží nebo ostatních hráčů, kde ho najdete. Trenéři Alchymistů jsou obvykle poblíž trenérů Bylinkářů.

Jako Alchymista obvykle nepotřebujete žádné vybavení ani zařízení kromě obvyklých součástí. Jedinou věcí, která je v této Profesi potřeba vždy, jsou prázdné lahvičky. Bez nich nelze vyrobit lektvar. Pak už ale můžete vyrábět kdekoliv.

Sbírání ingrediencí


Pokud se vydáte cestou Alchymisty, měli byste nejdříve být Bylinkářem. Je možné provozovat Alchymii i bez toho, ale pak si musíte rostliny k výrobě lektvarů kupovat nebo dostávat od jiných hráčů.

Lektvary se vyrábí z rostlin, podobně jako je využívá Enchanterská Profese. Ke složitějším receptům budete potřebovat také různé ingredience od obchodníků a také vzácné suroviny z některých příšer, od rybářů
nebo od ostatních hráčů

Získávání nových receptů


Trenér Alchymie vás může naučit spoustu receptů. Ne všechny recepty je ale možné od něj získat. Další recepty můžete najít u zabitých nepřátel, v truhlách, nebo je koupíte od jiných hráčů. Ujistěte se, že všichni vaši přátelé vědí, že jste Alchymista, aby vám mohli dávat nalezené recepty nebo ingredience.

Bylinkářství (Herbalism)

21.02.2007

Herbalismus je téměř nezbytnou Profesí pro Alchymii. Různé rostliny se nacházejí po celém světě tak proč si nevybrat tento skill a nemít ve sbírání květin výhodu? Alchymie je výborná Profese, která umožňuje výrobu všemožných lektvarů s různými efekty, které zvyšují různé vlastnosti hráčů. Bylinkářství je ale také důležité pro Profesi Enchanting. Sice ne do takové míry, jako pro Alchymii, přesto se vyplatí tyto dvě Profese využívat zároveň.


Hledání rostlin


Jakmile získáte základní znalosti pro využívání této Profese, jste připraveni vyrazit hledat. Pro hledání rostlin nepotřebujete žádný nástroj. Musíte si ale v batohu zajistit dostatek volného prostoru pro všechny ty kytičky, které po cestě najdete. Když získáte hodně rostlin, které nemůžete kvůli nízkému skillu použít, můžete je uložit v bance, popřípadě je prodat jinému hráči.

Když se naučíte počáteční level Herbalismu, získáváte automaticky "Find Herbs" abilitu, která vám bude květiny kolem vás zobrazovat jako žluté body v minimapě. K použití této ability musíte pouze přetáhnout ikonu dolů do action baru a pak stisknout toto tlačítko. Dávejte pozor, abyste měli abilitu stále aktivní, jinak můžete minout důležité rostliny!

Když během pobíhání krajinou uvidíte na minimapě žlutý bod, narazili jste na rostlinu! Najeďte kurzorem na minimapu a podržte ho chvilku nad žlutým bodem. Objeví se malé okénko s názvem rostliny. Pokud se rozhodnete ji utrhnout, běžte k ní. Dávejte si při tom ale pozor na nepřátelské potvory.

Rostliny mohou být ukryté na nejrůznějších místech - třeba v jeskyních a dokonce i pod vodou.


Získávání rostlin


Přistupte k rostlině a jakmile budete dost blízko, kurzor se rozsvítí a můžete začít květinu trhat. Pokud se vám první pokus nezdaří, zkuste to znovu. Každá rostlina vyžaduje určitou výši skillu k jejímu utržení. Pokud je váš skill příliš nízký, nepodaří se vám rostlinu utrhnout. Jakmile se vám podaří rostlinu utrhnout, otevře se okno zobrazující obsah rostlinky. Každá rostlina obvykle obsahuje jeden až tři kusy od daného druhu. Klikněte na rostlinu v okně pravým tlačítkem myši a tím se vám přesune do batohu. Roslina pak z místa, odkud jste jí utrhli, zmizí.

Rostliny spojené s různými druhy terénu


Každá rostlina se obvykle nachází na určitém druhu povrchu. Pokud tedy hledáte například Wild Steelbloom, abyste si vyrobili lektvar, měli byste hledat kolem útesů a ne na otevřené pláni. Zde je několik dalších příkladů, kde najít rostliny:
  • Na loukách: Peacebloom, Mageroyal, King's Blood
  • Pod stromy: Khadgar's Whisker
  • Na útesech: Briarthorn, Wild Steelbloom
  • Pod vodou: Stranglekelp
  • Na náhrobních kamenech: Grave moss

Herbalismus v partě


Pokud jste v partě s více jak jedním dalším Bylinkářem, rozdělte se s nimi o své rostliny. Skill za sbírání rostlin může získat i více hráčů najednou, pokud první postava neodebere z květiny všechny části. Poté, co se objeví okno s utrženou květinou, jednoduše stiskněte "Escape", vaše postava vstane a jiná postava může rostlinu sebrat a navýšit si také svůj skill. Nesbírejte květiny v průběhu boje. Počkejte, až bude parta v bezpečí, než se vydáte trhat rostlinu. Neopouštějte kvůli rostlině bezpečí party. Pokud máte v cestě nějaké nepřátele, poproste své spolubojovníky o pomoc v boji. Stručně by se dalo říct, nikdy neohrožujte bezpečnost party kvůli sbírání čehokoliv.